پنجشنبه, ۰۶ آبان ۱۴۰۰
پنجشنبه, ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱

 

 

 

به اطلاع می‌رساند معاونت تحقیقات و فناوری در راستای راهبردهای کلان و اقدامات ملی سند راهبردی کشور در امور نخبگان (مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی-سال 1391) از آذرماه سال 1393 با مصوبه شورای معاونین وزارت بهداشت و هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت، برنامه جذب دستیار پژوهش  (پزشک، داروساز، دندانپزشک عمومی مشمول طرح نیروی انسانی ) در مراکز تحقیقاتی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در دستور کار خود قرار داده است. 

همچنین با هماهنگی دفتر ثبت‌نام و توزیع پیام‌آوران بهداشت وزارت متبوع، در تیرماه 1394 برنامه جذب دستیار پژوهش سرباز در مراکز تحقیقاتی را آغاز نموده است که اطلاعات کامل آن در سامانه برنامه به نشانی http://rap.research.ac.ir آمده است. 

کارگاه آموزشی نرم افزار spss (مقدماتی)  روز دوشنبه 27 اردیبهشت ماه به مدت سه ساعت برگزار شد. تدریس این کارگاه که از ساعت 16 الی 19 برگزار گردید، توسط آقای دکتر محمد مقدسی‌امیری، دکترای تخصصی آمار زیستی انجام شد. 

 

 

 

پیرو اطلاعیه آغاز برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش های انجام شده در دانشگاه های علوم پزشکی کشور و دعوت از پژوهشگران برای معرفی طرح های اثرگذار، بدینوسیله سامانه ارزیابی اثربخشی پژوهشهای سلامت به آدرس rie.research.ac.ir  جهت بارگذاری مستندات لازم طبق آیین نامه و فرم مربوطه، معرفی می گردد. خواهشمند است در موعد مقرر نسبت به بارگذاری مستندات لازم اقدام فرمایید.
در صورت نیاز به  کسب اطلاعات بیشتربا شماره ۳۲۳۹۴۴۹۹ تماس حاصل نمایید.

 مهلت بارگذاری مستندات: تا ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ 

 

نظام رتبه‌بندی وبومتریکس (Webometrics) نسخه ماه July سال ۲۰۲۱ میلادی را منتشر کرد.

دکتر احسان شمسی گوشکی، عضو هیأت علمی اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با حکم دکتر احمد المنظری مدیر کل دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی، عضو کمیته اخلاق دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت شد.

 

با توجه به اهمیت بیماری کووید-١٩ و بروز بودن پژوهشگران در ارتباط با تمامی جوانب این بیماری و ویروس کرونا، کمیته ساماندهی تحقیقات کووید-١٩ زیر نظر این معاونت بر آن شده است اطلاعات و نتایج مطالعات منتشر شده در دنیا را در مورد این بیماری جستجو، بازیابی و چکیده آنها را در قالب برنامه ای با نام "رصد مجلات (Journal Watch) در کشور منتشر کند. در نهایت، این انتظار وجود دارد که این نتایج و چکیده ها به اطلاع دست اندرکاران بهداشتی و سیاست گذاران سلامت رسانده شود تا اقدامات و مداخلات مورد نیاز مبتنی بر شواهد موجود در دنیا و در راستای کنترل صحیح پاندمی کووید-١٩ در کشور انجام گیرد. هم اکنون شماره های ۵-۱ برنامه رصد مجلات توسط این کمیته مهیا شده است.
به پیوست شماره های ٥-١ برنامه مذکور و آدرس سایت کمیته ساماندهی "Corona.Research.Ac.Ir"جهت استحضار قرار داده می شود.

رصد مجلات 1

رصد مجلات 2

رصد مجلات 3

رصد مجلات 4

رصد مجلات 5

پیرو درخواست دانشکده علوم پزشکی سیرجان مبنی بر راه اندازی کمیته تحقیقات دانشجویی و پس از بازدید کارشناسان محترم کمیته کشوری تحقیقات در مورخ ۲۹ خردادماه ۱۴۰۰ با بررسی مستندات و اقدامات صورت گرفته، با اعطای مجوز کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده علوم پزشکی سیرجان موافقت گردید.

کارگاه آموزشی انتخاب تحلیل آماری مناسب، روز چهارشنبه 8 اردیبهشت ماه 1400 به مدت دو ساعت برگزار گردید. مدرس این کارگاه دو ساعته جناب آقای دکتر محمد مقدسی امیری، دکترای تخصصی آمار زیستی بودند. 

همانگونه که مستحضر هستید زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت کمیته ای جهت ساماندهی تحقیقات کووید-19 با آدرس corona.research.ac.ir تشکیل گردیده و هم اکنون به پیوست هفده، هجده و نوزدهمین گزاره برگ این کمیته به ترتیب با عنوان های الف. تاثیر نسبت مرگ های تجمعی به علت کووید-19 به کل مرگ ها بر روی روند مرگ روزانه در کشوورهای مختلف. ب. Superspreading و ج.  ابتلای مجدد، جهت استحضار و اطلاع رسانی قرارداده شده است.

هفدهمین گزاره برگ

هجدهمین گزاره برگ 

نوزدهمین گزاره برگ 

جلسه بررسی و تجزیه و تحلیل میزان تحقق اهداف برنامه عملیاتی حوزه تحقیقات و فناوری با حضور کارکنان و مسئولین تحقیقات دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سیرجان در تاریخ 21 تیرماه 1400 برگزار گردید. 

کارگاه آموزشی روش های نمونه گیری و محاسبه حجم نمونه، روز چهارشنبه 25 فروردین ماه 1400 به مدت سه ساعت برگزار گردید. مدرس این کارگاه سه ساعته جناب آقای دکتر محمد مقدسی امیری، دکترای تخصصی آمار زیستی بودند. 

همانگونه که مستحضر هستید زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت کمیته‌ای جهت ساماندهی تحقیقات کووید-19 با آدرس corona.research.ac.ir تشکیل شده و هم اکنون به پیوست چهاردهمین، پانزده و شانزدهمین گزاره برگ این کمیته به ترتیب با عنوان‌ الف. آنچه که باید سیاستگذاران و مدیران نظام سلامت برای بازسازی پس از پاندمی کووید-19 بدانند، ب. شیوع سرمی و بروز تجمعی کووید-19 در ایران و ج. فعالیت اماکن ورزشی و حضو تماشاچی‌ها: استراتژی در دوران کووید-19 جهت استحضار و اطلاع‌رسانی قرار داده شده است.

چهاردهمین گزاره برگ 

پانزدهمین گزاره برگ

شانزدهمین گزاره برگ 

آمار سایت

کاربران
1
مطالب
54
کل بازدید وب سایت
3837
Template Design:Dima Group